Sıkça Sorulan Sorular – SSS

1-Üye olurken vermiş olduğum kişisel bilgilere üçüncü şahıslar ulaşabilir mi? 

 

Pazardanteklif.com web sitesine üye olurken verdiğiniz kişisel bilgiler kullanıcı sözleşmesinde belirtilen durumlar haricinde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz. Sizin onayınız olmadığı sürece bir başkası kişisel bilgilerinize ulaşamaz.

Vermiş olduğunuz bilgiler sitemizde yer alan https güvenli iletişim protokolü sayesinde güvence altındadır. Kullanmış olduğumuz SSL sertifikası  sizlere bunun için güvence sağlar. Sitemiz üzerinde yer alan güvenlik sertifikasını görmek için, google chrome tarayıcısınından internet sitesine giriş yapın ve arama çubuğu üzerinde yer alan asma kilit ikonuna basın. Sertifika bölümünden detayları görebilmeniz mümkün olacaktır.

2- Pazardanteklifal.com satılan ürünlerin sahibi midir?

 

Pazardanteklifal.com üzerinde yer alan ürünlerin tamamı tedarikçilere ait ürünlerden oluşmaktadır. Hiçbir ürün pazardanteklifal.com sitesine ait değildir. Pazardanteklifal.com sitesi tedarikçiler ve işletmeleri bir araya getirmiş olan dijital bir platformdur. Tedarikçi tarafından yaşadığınız bir sorun için sitemiz sorumlu olmaz. Ancak yasal olarak beğenmediğiniz ürünleri iade etme hakkınız mevcuttur.

3- Sisteme herkes üye olabilir mi?

 

Pazardanteklifal.com sitesine üye olmak için işletme olmak zorundasınız. Yani şahıs olarak üye olamaz ve sipariş veremezsiniz. Platformumuz tedarikçiler ve işletmelere kolaylık sağlamak için oluşturulmuştur.

4- Firmanın güvenilir olup olmadığını nasıl anlayacağız? 

 

Pazardanteklifal.com üzerinde yer alan tüm tedarikçilerin profilleri herkese açık olarak görüntülenmektedir. Sistem üzerinden tedarikçilere verilen puanları ve yorumları görerek kişisel bir değerlendirme yapabilirsiniz. 

5- Sözleşme ihlali durumunda ne olur?

 

Sözleşme üzerinde yer almakta olan maddeleri ilan eden işletmelerin veya tedarikçilerin üyelik hakları tamamen ellerinden alınmaktadır. Üyelik hakları elinden alınan işletmeler veya tedarikçiler tekrar sisteme üye olamaz.

6- E-posta değişikliği nasıl yapılır? 

 

Üye paneliniz üzerinde yer alan ayarlar bölümünden e-posta adresinizin değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz. E-posta değişikliği sırasında eski e-posta adresinize ve yeni e-posta adresinize değişiklik için link gönderilir. Bu linke tıklayarak e-posta değişikliğini gerçekleştirebilirsiniz.

7- Hesabımın güvenliğini nasıl yükseltebilirim? 

 

Hesap güvenliği denildiği zaman akla ilk olarak şifre gelir. Şifrenizi kuvvetli seçmek hesabınıza başkası tarafından erişim sağlanmamasına olanak sağlar. Büyük, küçük harf ve karakter içeren şifreler çok daha güvenli olacaktır. Ayrıca tüm harfleri büyük veya küçük yazmamanızda yararlı olacaktır. 

“010203” şeklinde şifreler asla oluşturulmamalıdır. Bu gibi şifreler deneme yanılma yolu ile kolay bir şekilde kırılır. 

Sisteme kayıt olurken vermiş olduğunuz mail adresinin şifresininde güvenli olduğundan ve başkası tarafından kullanılmadığından emin olun. Vermiş olduğunuz mail adresiniz sürekli kullandığınız mail adresiniz olmalıdır.

8- İşletme hesabına başka birisi girebilir mi?

 

 

Oluşturmuş olduğunuz hesaplar kişiye özeldir. Bu yüzden başkası tarafından kullanımına izin vermemekteyiz. Hesabınıza şirketinizde bulunan satın alma yetkilisi gibi kişiler erişim sağlayacak ve sipariş verecek ise önceden tarafımıza bilgi vermelisiniz. 

9- Talep edilen ürünlerden nasıl haberdar olacağım?

Üye olduktan sonra kullanıcı panelinden bildirim tanımla bölümüne tıklayarak sattığınız & tedarik sağladığınız ürün kategorisini seçerek bildirim tanımlaya bilirsiniz bildirim listesinden tanımladığınız kategori (ürün ) listesine ulaşa bilirsiniz